• Founders of Dutch Football

    In het voorjaar van 1885 bracht Jan Bernard van Heek het voetbal vanuit Engeland naar Nederland. Naar een grasveld voor Villa Amelink in Enschede om precies te zijn. Daar wijdde hij zijn vrienden in in de kunst van het Footballspel. Met uitzondering van Van Heek was geen van de deelnemers ook maar enigszins geoefend in het spel. Maar iedereen deed vol enthousiasme mee. Er was maar één ding van belang: plezier in het spelletje.

    Meer

  • 2021 - Eerste Willie van der Voort-toernooi Zondagteams (Nationale Voetbaldag)

    1948 - PW scoort tegen TAR

    1907 - Het Nederlands elftal met PW'er Willem Janssen

    1890 - De eerste foto van een voetbalwedstrijd in het Volkspark in Enschede

    1885 - De Enschedesche Footballclub, de eerste voetbalclub van Enschede

    2010 - Veteranentoernooi ter ere van het 125-jarig bestaan

    2007 - PW is kampioen geworden in de vierde klasse

    1904 - PW speelt voor het Nederlands kampioenschap

    1990 – EFC PW C1 was het laatste jeugdteam dat kampioen werd bij onze club

    2014 - PW is kampioen geworden

  • Uitslagen

    WedstrijddatumThuisteamUitteamUitslag
    27-03-2024Avanti W. JO19-1EFC PW 1885 JO19-14 - 2
    24-03-2024EFC PW 1885 2Hengelo 28 - 0
    24-03-2024EFC PW 1885 35+1Luctor Et Emergo 35+11 - 6
    24-03-2024EFC PW 1885 3SV De Lutte 51 - 3
    23-03-2024EMOS 2EFC PW 1885 21 - 10
    23-03-2024SC Enschede 1PW 1885 Zaterdag 11 - 3
  • Programma komende weken

    WedstrijddatumThuisteamUitteamAccommodatieDetails
    16 apr. 20:00Tubantia 5EFC PW 1885 2Sportpark De Bijenkorf
    19 apr. 19:30EFC PW 1885 35+4S.V. Losser 35+1Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    19 apr. 19:30EFC PW 1885 45+1LSV 45+1Sportpark Het Zoutendijk
    19 apr. 19:30EFC PW 1885 35+3Sparta E. 35+3Sportpark Schreurserve
    19 apr. 19:30EFC PW 1885 45+2HSC '21 45+1Sportpark Groot Scholtenhagen
    19 apr. 19:30De Tubanters 1897 45+1EFC PW 1885 45+3Sportpark Diekman-Oost
    19 apr. 20:00EFC PW 1885 45+1Vogido 45+2Sportpark Het Zoutendijk
    19 apr. 20:00Phenix 35+1EFC PW 1885 35+4Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    19 apr. 20:00Achilles E 45+1EFC PW 1885 45+3Sportpark Diekman-Oost
    19 apr. 20:00De Tubanters 1897 35+1EFC PW 1885 35+3Sportpark Schreurserve
    19 apr. 20:00Avanti W. 45+2EFC PW 1885 45+2Sportpark Groot Scholtenhagen
    19 apr. 20:00Rigtersbleek 35+1EFC PW 1885 35+2Sportpark Rigtersbleek
    19 apr. 20:00Vogido 35+2EFC PW 1885 35+1Sportpark Het Wooldrik
    19 apr. 20:30EFC PW 1885 35+4UDI 35+1Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    19 apr. 20:30EFC PW 1885 45+3Sportlust Glanerbrug 45+1Sportpark Diekman-Oost
    19 apr. 20:30EFC PW 1885 35+3Achilles E 35+1Sportpark Schreurserve
    19 apr. 20:30EFC PW 1885 45+2BSC Unisson 45+1Sportpark Groot Scholtenhagen
    19 apr. 20:30EFC PW 1885 35+2Sparta E. 35+4Sportpark Rigtersbleek
    19 apr. 20:30EFC PW 1885 35+1SVV '91 35+1Sportpark Het Wooldrik
    19 apr. 20:30Avanti W. 45+1EFC PW 1885 45+1Sportpark Het Zoutendijk
    19 apr. 21:00Achilles E 35+2EFC PW 1885 35+2Sportpark Rigtersbleek
    19 apr. 21:00Avanti W. 35+2EFC PW 1885 35+1Sportpark Het Wooldrik
    19 apr. 21:30EFC PW 1885 35+2Sparta E. 35+2Sportpark Rigtersbleek
    19 apr. 21:30EFC PW 1885 35+1GVV Eilermark 35+1Sportpark Het Wooldrik
    19 apr. 21:30EMOS 35+2EFC PW 1885 35+3Sportpark Schreurserve
    19 apr. 21:30Vogido 45+1EFC PW 1885 45+2Sportpark Groot Scholtenhagen
    20 apr. 12:00EFC PW 1885 JO19-1De Esch JO19-2Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    20 apr. 12:30EFC PW 1885 2Avanti W. 5Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    20 apr. 14:30EFC PW 1885 1Sportclub Rijssen 1Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    21 apr. 09:30EFC PW 1885 3TVV 4Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    21 apr. 10:00EFC PW 1885 2FC Aramea 3Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    25 apr. 19:00EFC PW 1885 35+1Saasveldia 35+1Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    28 apr. 09:00Rood Zwart 35+1EFC PW 1885 35+1Sportpark De Scheetheuvel
    28 apr. 10:00EFC PW 1885 2Bon Boys 4Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    4 mei. 15:00Avanti W. 5EFC PW 1885 2Sportpark Het Zoutendijk
    5 mei. 09:30EFC PW 1885 35+1BWO 35+1Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    5 mei. 11:00VDZ 5EFC PW 1885 2Sportpark 't Cranevelt
    10 mei. 19:30EFC PW 1885 45+1Avanti W. 45+1Sportpark Het Wooldrik
    10 mei. 19:30EFC PW 1885 35+3De Tubanters 1897 35+1Sportpark Diekman-Oost
    10 mei. 19:30EFC PW 1885 45+2Avanti W. 45+2Sportpark Het Zoutendijk
    10 mei. 19:30UDI 35+1EFC PW 1885 35+4Sportpark Brilmansdennen
    10 mei. 20:00EFC PW 1885 35+4S.V. Losser 35+1Sportpark Brilmansdennen
    10 mei. 20:00EFC PW 1885 45+1LSV 45+1Sportpark Het Wooldrik
    10 mei. 20:00SVV '91 35+1EFC PW 1885 35+1Wethouder Horstman sportpark
    10 mei. 20:00Achilles E 35+1EFC PW 1885 35+3Sportpark Diekman-Oost
    10 mei. 20:00Achilles E 35+2EFC PW 1885 35+2Sportpark cvv Achilles E
    10 mei. 20:00BSC Unisson 45+1EFC PW 1885 45+2Sportpark Het Zoutendijk
    10 mei. 20:30EFC PW 1885 35+1Avanti W. 35+2Wethouder Horstman sportpark
    10 mei. 20:30EFC PW 1885 35+3Sparta E. 35+3Sportpark Diekman-Oost
    10 mei. 20:30EFC PW 1885 35+2Rigtersbleek 35+1Sportpark cvv Achilles E
    10 mei. 20:30EFC PW 1885 45+2HSC '21 45+1Sportpark Het Zoutendijk
    10 mei. 20:30Phenix 35+1EFC PW 1885 35+4Sportpark Brilmansdennen
    10 mei. 20:30Vogido 45+2EFC PW 1885 45+1Sportpark Het Wooldrik
    10 mei. 21:00Vogido 35+2EFC PW 1885 35+1Wethouder Horstman sportpark
    10 mei. 21:00Sparta E. 35+4EFC PW 1885 35+2Sportpark cvv Achilles E
    10 mei. 21:30EFC PW 1885 35+1GVV Eilermark 35+1Wethouder Horstman sportpark
    10 mei. 21:30EFC PW 1885 35+2Sparta E. 35+2Sportpark cvv Achilles E
    10 mei. 21:30EMOS 35+2EFC PW 1885 35+3Sportpark Diekman-Oost
    10 mei. 21:30Vogido 45+1EFC PW 1885 45+2Sportpark Het Zoutendijk
    11 mei. 12:00EFC PW 1885 JO19-1SDC '12 JO19-2Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    11 mei. 12:30EFC PW 1885 2S.V. Losser 8Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    11 mei. 14:30EFC PW 1885 1HSC '21 1Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    12 mei. 09:30EFC PW 1885 3Tubantia 3Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    12 mei. 10:00EFC PW 1885 2Avanti W. 4Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
    12 mei. 11:30EFC PW 1885 35+1avc Heracles 35+1Sportpark Het Paviljoen EFC PW 1885
  • Meld je aan als lid bij EFC P.W. 1885!

  • Verenigingsactiviteiten


    apr
    16
    Bedrijfsbezoek RABOBANK

    apr
    19
    Speelavond 35+ en 45+

    Thuisronde 35+4 (en Tub 45+1)

    apr
    22
    Boerendansers | Bijeenkomst

    mei
    09
    FC Fietsplezier | Dauwtrappersrit

    mei
    10
    Speelavond 35+ en 45+

    (Thuisronde Tub 35+1)

    mei
    24
    Speelavond 35+ en 45+

    Thuisronde 45+3 (en Tub.VR.18+2 en 35+2)

    mei
    25
    JO.19-1 - Zaterdag 2

    mei
    26
    De Blaken

    Fietstocht en buffet

    mei
    29
    Studenten-Bedrijventoernooi

    jun
    08
    Johan Bakker Toernooi

    Pupillentoernooi van De Tubanters Mini's t/m JO.12

    jun
    09
    Johan Bakker Toernooi

    Pupillentoernooi van De Tubanters Mini's t/m JO.12

    jun
    15
    Dag van het Enschedees Voetbal

    jun
    16
    Johan Bakker Toernooi

    Pupillentoernooi van De Tubanters JO.13

    jun
    22
    Buffelvibstertoernooi

    jun
    23
    Pindacup

    jun
    29
    Zomereditie Klootschieten

    Eerste een rondje klootschieten (of trainen), daarna kaarten en verloting, met als extra een gezellige BBQ!

    jun
    30
    Paviljoen gereserveerd

    jul
    07
    Paviljoen gereserverd

    GV Sportlust

    aug
    31
    Willy v/d Voorttoenooi

    Onderling toernooi op onze oprichtingsdatum

    sep
    08
    FC Fietsplezier | Paddenstoelentocht

    okt
    06
    FC Fietsplezier | Krekkeltocht